Z czego wynika popularność traw ozdobnych?

Trawy ozdobne (https://sklep.green-designers.pl/kategoria/trawy-ozdobne) w ogrodzie to kierunek dosyć świeży, jednak niezwykle niesamowity. Jesień to niewątpliwie pora traw w ogrodzie – właśnie wtedy idealnie widać ich piękno. Gdy stopniowo rozpoczyna nam brakować pięknych kwiatów, barw lub faktur – na pierwszy plan wysuwają się oczywiście trawy ozdobne. Dobór traw i plusy ozdobne jakie nam proponują jest nieskończony. Odnajdziemy pośród nich trawy duże oraz małe, barwne, ażurowe, lekkie oraz delikatne – dobre do ogrodu, jednak także do obudów balkonowych czy doniczek na taras. Trawy ozdobne idealnie wkomponują się do każdej powierzchni i stylu.

Trawy ozdobne

Doskonale łączą się ze żwirowymi ścieżkami, zwłaszcza odpowiednio wyglądają w pobliżu wody. Delikatne źdźbła traw ozdobnych z delikatnymi kwiatostanami funkcjonują wizualnie rozluźniająco. Są także niezwykle doskonałym środowiskiem dla wrzosów oraz wrzośców. Umieszczone na wrzosowisku spowodują, iż będzie ono przypominało leśną polanę. Należą do niezwykle trwałych roślin dekoracyjnych, jakie niezwykle dobrze dopasowują się do nowych wymogów. Dobór pośród traw jest wielki od małych, kilkucentymetrowych po niezwykle duże, dorastajace do dwóch metrów.

Dobór traw pod względem barwy

Trawy w ogrodzie można aranżować pod kątem barwy ich liści. Formy o liściach zielonych zaznaczają naturalny stan powierzchni. Wielokrotnie wykorzystuje się je w rabatach dla osiągnięcia rezultatu “przejścia”, np. pomiędzy kwitnącymi bylinami oraz dla osłabienia aranżacji. Tymczasem odmiany o liściach barwnych wielokrotnie stosuje się do nadania charakteru oraz zaprezentowania konkretnego miejsca.

Zalety traw ozdobnych

Przy właściwym ich wyborze, gdy uwzględnia się ich oczekiwania i wymogi które będą miały w określonym miejscu w ogrodzie, są rzeczywiście, ale to rzeczywiście bezobsługowe oraz zupełnie nie problematyczne. Nie licząc przycięcia przedwczesną wiosną i użyźniania raz w sezonie, naprawdę nie potrzebują pielęgnacji, doskonale znoszą suszę, właściwie nie chorują. Są doskonałymi roślinami do natychmiastowego uchronienia się od niechcianego widoku czy sąsiada – wybrane rodzaje w ciągu 2-3 sezonów, mogą zrobić przesłonę wysoką na przeszło dwa metry oraz gęstą jak kilkuletni żywopłot.

Kiedy sadzić trawy ozdobne?

Podczas wizyty w szkółce roślin ozdobnych znajdziesz mnóstwo sadzonek roślin trawiastych uprawianych w doniczkach. Owe bez trudności możesz sadzić poprzez większą część roku. Najlepszym czasem sadzenia nasion traw ozdobnych jest tymczasem wiosna. Wtedy młode rośliny w odpowiednim dla siebie tempie przystosowują się do panujących wymogów oraz wzmacniają system korzeniowy, powoli stając się silniejsze oraz wytrzymałe na negatywną pogodę.